Data: Thursday 26, November 2015 00:39 Pomoc | FAQ | Sitemap
ZSO Grzegorzowice Patron Herb
WYDARZENIA:

Najnowsze aktualności

"Europa to my" - nasz projekt edukacyjny

Data dodania: July 27, 2015 00:29 | przez Admin

Klasa II Gimnazjum realizowała w bieżącym roku szkolnym obowiązkowy projekt edukacyjny dla Gimnazjum pt. "Europa to my". Uczniowie podzielili się na trzy grupy według zainteresowań:

1 grupa - językowa (Dawid Bedrunka, Damian Kuczera, Michael Kiszka, Patryk Pendziałek i Adam Fitzon) realizowała projekt z językiem angielskim "Europa to my"

2 grupa - historyczna (Aneta Bulak, Wiktoria Waniek, Angelika Janik i Krzysztof Kić) zaliczyła projekt "Na polsko-czeskim pograniczu"

3 grupa - kulinarna zrealizowała projekt "Smaki Europy" (Angelika Marek, Natalia Krybus, Dominika Szczuka, Magdalena Bulla, Natalia Mika, Anna Weihser i Jakub Antczak ) poznając kuchnię wybranych krajów europejskich.

Czytaj więcej

Zapomniane zabytki Gminy Rudnik

Data dodania: July 10, 2015 22:46 | przez Admin
W czerwcu 2015r. odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji gminnego konkursu pod patronatem Wójta Gminy. Tegoroczny konkurs przeprowadzony został pod hasłem "Szkoła wczoraj i dziś". Uczniowie przygotowali z tej okazji piękne prace plastyczne, fotograficzne i wartościowe prezentacje multimedialne, które stały się bogatym źródłem wiedzy o historii i teraźniejszości szkół naszej gminy. Czytaj więcej

Pielgrzymka uczniów z klasy III

Data dodania: July 9, 2015 18:13 | przez Admin
W piękny czerwcowy poranek -22.06.2015 r. , kiedy ptaszki pięknie śpiewały, dzieci komunijne ze szkół Grzegorzowice i Brzeźnica wybrały się wraz z rodzicami na pielgrzymko- wycieczkę do rodzinnego miasta św. Jana Pawła II do Wadowic. Czytaj więcej

Ratujemy i uczymy ratować

Data dodania: July 3, 2015 17:08 | przez Admin
Jak co roku przed wakacjami, uczniowie klas I-III SP wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia te są organizowane we współpracy z fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach ogólnopolskiego programu "Ratujemy i uczymy ratować". Czytaj więcej

Srebrna Góra zdobyta

Data dodania: July 1, 2015 18:01 | przez Admin
Uczniowie klasy II gimnazjum pojechali dnia 18 czerwca na jednodniową wycieczkę klasową do Srebrnej Góry. Cel wycieczki oddalony od Grzegorzowic o 160 kilometrów został osiągnięty po trzech godzinach spokojnej jazdy autobusem. Na miejscu powitał nas opiekun grupy pan Karol, z którym udaliśmy się stromą górską ścieżką do XIX – wiecznego fortu Don Jon (czyt. Don Żon). Czytaj więcej

Akcja LATO Gmina Rudnik

Data dodania: June 26, 2015 14:33 | przez Admin
Kliknij czytaj więcej, by wyswielić informacje z odjazdami autobusów. Czytaj więcej

Dodatkowo uczestniczyliśmy w następujących projektach:

UE

Razem przez cały rok

Głównym celem projektu było zapoczątkowanie i wspomaganie integracji pomiędzy społecznościami po obu stronach granicy oraz nawiązanie stosunków kulturalno-społecznych najmłodszego pokolenia. 

Czytaj

Szklanka mleka

Unia Europejska dofinansowuje spożycie mleka w placówkach oświatowych za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.Czytaj

Owoce w szkole

Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Czytaj